Kosiarka TWINCLIP 50 SVE R B STIGA Spalinowa z napędem i elektrycznym rozrusznikiem

Waga
42 kg
Typ silnika
spalinowy, czterosuwowy, górnozaworowy
Producent silnika
Briggs & Stratton
Model silnika
675iS INSTART SERIES Ready Start
Pojemność silnika
163 cm3
Znamionowa moc silnika
2,59 kW
Rozrusznik
elektryczny
Szerokość koszenia
48 cm
Sposób napędu
napęd na tylny roller
Przewiń do pełnej specyfikacji
Przeglądasz ofertę archiwalną
Promocja

Producent STIGA

Cena brutto 3 499,00 PLN 3 999,00 PLN

Cechy i funkcje

Zaufaj doświadczeniu
Zaufaj marce STIGA
Szukasz niezawodnej kosiarki na lata? Maszyna szwedzkiej marki STIGA, posiadającej ponad 100 letnią historię w produkcji nowoczesnych i profesjonalnych urządzeń ogrodniczych, na pewno spełni Twoje oczekiwania - postaw na doświadczenie i dbałość o najmniejsze szczegóły.

Wielozadaniowość i funkcjonalność
Genialna maszyna dla Twojego ogrodu
Kosiarka STIGA TWINCLIP 50 SVE R B to urządzenie niezwykle zaawansowane technologicznie, które każdy entuzjasta pracy w ogrodzie pokocha od pierwszego wejrzenia. Twinclip to harmonijne połączenie nowoczesnego designu i niezawodnej funkcjonalności. Wykonany ze stali galwanizowanej i aluminiowych elementów, charakteryzuje się wyjątkową odpornością na rdzę oraz uszkodzenia mechaniczne. Zaprojektowany z najwyższą starannością nóż tnący ścina o 20% więcej trawy w porównaniu do tradycyjnej kosiarki, a zastosowanie większych kół pozwoliło na zachowanie sterowności kosiarki nawet podczas pracy z koszem zapełnionym skoszoną trawą. W standardowym wyposażeniu kosiarki znajdują się:
  • oryginalny karton,
  • nóż tnący z podwójną powierzchnią cięcia,
  • kosz na trawę,
  • zestaw narzędzi montażowych,
  • akumulator litowo - jonowy,
  • ładowarka do akumulatora,
  • instrukcja obsługi w języku polskim.
Najwyższe wymagania
Przekonująca jakość
Dzięki innowacyjnej technologii Ready Start, wysokowydajny, niezawodny silnik BRIGGS & STRATTON cechujący się dużą mocą znamionową 2,59 kW można uruchomić szybko i łatwo. Dodatkowo, dzięki technologii OHV z zaworami znajdującymi się u góry, oferuje on niesamowitą sprawność, co widać w większej mocy oraz niższym spalaniu i zużywaniu się. Elektroniczny układ zapłonowy Magnetron zapewnia bezobsługowe i niezawodne uruchamianie silnika. Dodatkowo smarowanie rozbryzgowe gwarantuje długie i bezawaryjne działanie skrzyni korbowej, a cichą pracę urządzenia zapewnianowoczesny tłumik wyposażony w technologię Lo-Tone.
Pewny i szybki rozruch
Nowa generacja silników z rozruchem elektrycznym - bez zbędnego obciążenia
Energii do uruchomienia kosiarki dostarcza akumulator litowo-jonowy, który dzięki zewnętrznej ładowarce można naładować w kilka chwil. Gdy akumulator litowo-jonowy jest naładowany i zamontowany, wystarczy nacisnąć przycisk START, by uruchomić kosiarkę. Eliminuje to nieraz problematyczne uruchamianie silnika przy użyciu linki. Dzięki elektrycznemu rozrusznikowi, również ponowny start silnika po opróżnieniu kosza na trawę, jest dziecinnie prosty.

Mały, lecz mocny - tak pokrótce można opisać montowany przy silniku akumulator litowo-jonowy. Demontaż i ponowny montaż akumulatora są wyjątkowo proste. Również po długich okresach bez eksploatacji, jak np w zimie, akumulator można każdorazowo naładować w ciągu kilku minut.
System kontroli wibracji (VCS)
Postaw na idealnie plynną pracę
Kosiarka posiada technologię ograniczania drgań Vibe Control System, która niweluje drgania z silnika i osprzętu tnącego, co gwarantuje doskonały komfort eksploatacji i odciąża Twoje ręce. System VCS redukuje wibracje silnika z 6 m/s2 do 2,5 m/s2.
Wygoda od samego początku
Regulowany napęd - Variator
Jeszcze mniej męczące będzie koszenie trawy z użyciem napędu kół, który można dostosować do określonej prędkości chodu.
Praca taką kosiarką, to sama przyjemność
Perfekcyjna technologia Cyclone System
Cyclone System z dyfuzorem oraz specjalny profil korpusu gwarantują podczas koszenia podniesienie trawy do pozycji pionowej - skoś i zostań bohaterem w swoim ogrodzie.
Idealnie skoszony trawnik
Przekonaj się o wyższości serii Twinclip
Użycie noża Twinclip z podwójną powierzchnią tnącą zapewnia znacznie wyższą efektywność koszenia i optymalizuje zbieranie trawy. Zaprojektowany z najwyższą starannością nóż tnący ścina o 20% więcej trawy w porównaniu do tradycyjnej kosiarki.
Idealne wyposażenie Twinclip
Opatentowana, komfortowa regulacja wysokości
Dzięki centralnej regulacji wysokości, jednym ruchem można wygodnie zmienić wysokość koszenia - centralnie i płynnie. Prezentowany model z serii Twinclip charakteryzuje się opatentowanym grzebieniem regulacji wysokości koszenia - przykładasz dłoń i delikatnie przesuwasz - bez męczącego szarpania dźwigni.
Komponenty najwyższej jakości
Wzmocniona przekładnia napędowa Twinclip
Kosiarka została wyposażona w opatentowaną przekładnię napędową, którą cechują większe koła stożkowe, dzięki którym moment obrotowy wzrasta aż o 50%, oferując większą moc na kołach przy w pełni naładowanym koszu na trawę. Opatentowany kształt stożków jest także mniej wrażliwy ma zużycie, a także nie wymaga regulacji za pomocą linki.
Pewność w każdej sytuacji
Nowe, większa koła z podwójnymi łożyskami kulkowymi
Duże koła z miękkim bieżnikiem chronią trawę i zapewniają lepszą trakcję, a podwójne łożysko kulkowe gwarantuje łatwe poruszanie się po trawie lub nierównym terenie. Napęd kół zapewnia optymalną wygodę podczas koszenia.
Opatentowany nowy kosz Twinclip
Załóż i zdejmij ruchem jednej ręki
Duży, aerodynamicznie ukształtowany kosz wykonany z wytrzymałego płótna, cechujący się pojemnością 80 l przekonuje nie tylko swoim rozmiarem. Aerodynamiczne prowadzenie powietrza umożliwia optymalne wypełnienie przestrzeni kosza, a duży otwór i praktyczny uchwyt transportowy dają możliwość łatwego i całkowitego opróżniania.
Koszenie trawnika staje się przyjemnością
Koszenie, które nie męczy
Praca bez wysiłku oraz łatwa obsługa dzięki ergonomicznie wyprofilowanemu uchwytowi. Aluminiowa rękojeść z miękkim uchwytem, za pomocą kilkustopniowej regulacji, można dopasować do wzrostu każdego użytkownika, przez co koszenie jest niezwykle wygodne. Jeszcze mniej męczące będzie koszenie trawy z użyciem napędu kół. Poręczne punkty wypięcia pozwalają dopasować wysokość uchwytu jednym kliknięciem. Uchwyt można też złożyć w celu zaoszczędzenia miejsca podczas przechowywania.
Sztywniejszy korpus Twinclip
Galwanizowana obudowa
Innowacyjny, czterostopniowy system tworzenia korpusu gwarantuje dwukrotny wzrost sztywności urządzenia w porównaniu do tradycyjnych kosiarek. Części szczególnie narażone na korozję wykonano z aluminium, a stalowa obudowa kosiarki została poddana procesowi galwanizacji w celu zabezpieczenia go przed niekorzystym wpływem soków ze ściętej trawy, korozją i zużyciem mechanicznym.
Widoczne doświadczenie
Przygotowana na wszystkie przeciwności
System mycia obudowy pozwala w prosty i szybki sposób umyć wewnętrzną stronę korpusu kosiarki - wystarczy podłączyć wąż ogrodowy z wodą do szybkozłączki na obudowie kosiarki i uruchomić silnik. Urządzenie czyści się podczas obrotów noża, na który wpada silny strumień wody.
Zadbaj o silnik dostarczonej maszyny
Nie zapomnij o oleju silnikowym
Silnik dostarczonej kosiarki nie jest zalany olejem, a zbiornik paliwa benzyną. Przed jej uruchomieniem należy wlać olej silnikowy oraz paliwo. Pierwsza wymiana oleju powinna nastąpić po 5 godzinach pracy. Każda następna po 20-25 godzinach pracy. Zachęcamy do jednoczesnego zakupu oleju silnikowego, który nie znajdują się w standardowym wyposażeniu. Zalecany olej znajdziecie Państwo poniżej w zakładce "Rekomendowane akcesoria".

Gwarancja

Sieć ponad 100 autoryzowanych punktów serwisowych
Prezentowany produkt marki STIGA objęty jest 36 -miesięczną gwarancją konsumencką i 36 -miesięczną gwarancją komercyjną. Towar jest fabrycznie nowy - pochodzi bezpośrednio od producenta lub polskiego dystrybutora. Sieć autoryzowanych punktów serwisowych to ponad 100 lokalizacji w całej Polsce.

Specyfikacja techniczna

Typ silnika

spalinowy, czterosuwowy, górnozaworowy

Producent silnika

Briggs & Stratton

Model silnika

675iS INSTART SERIES Ready Start

Pojemność silnika

163 cm3

Znamionowa moc silnika

2,59 kW

Rozrusznik

elektryczny

Szerokość koszenia

48 cm

Sposób napędu

napęd na tylny roller

Funkcje

wyrzut tylny, wyrzut do kosza, mielenie (3w1)

Regulacja wysokości koszenia

8-stopniowa

Sposób regulacji wysokości

centralny dla wszystkich kół

Minimalna wysokość koszenia

13 mm

Maksymalna wysokość koszenia

65 mm

Obudowa

stalowa, galwanizowana

Pojemność kosza na trawę

80 l

Rodzaj kosza na trawę

siatkowy

Średnica kół przednich / tylnych

200 mm / roller

Łożyskowane koła

tak

Regulacja prędkości jazdy

tak, variator

Funkcja mycia obudowy

tak

Cechy dodatkowe

VibeControlSystem, CycloneSystem, nóż Twinclip, innowacyjna regulacja wysokości i zakładanie kosza

Waga

42 kg

Kod towaru

1147

Kod EAN

8008984800052