MAKITA EM2653LH

Waga
5,2 kg
Typ silnika
spalinowy, czterosuwowy
Producent silnika
MAKITA
Pojemność silnika
25,4 cm3
Maksymalna moc silnika
1,05 KM
Znamionowa moc silnika
0,77 kW
Maksymalna prędkość obrotowa
10000 obr/min
Pojemność zbiornika paliwa
0,6 l
Średnica koszenia głowicą żyłkową
420 mm
Przewiń do pełnej specyfikacji
Przeglądasz ofertę archiwalną

Producent MAKITA

Cena brutto 0,00 PLN

Cechy i funkcje

Najprzyjemniej odpoczywa się w pięknym ogrodzie
Zwłaszcza, gdy trawa jest perfekcyjnie przystrzyżona
Kosa spalinowa, to doskonałe uzupełnienie standardowych kosiarek trawnikowych. To właśnie dzięki niej można przyciąć trawę w trudno dostępnych miejscach, w których zastosowanie kosiarki okazuje się niemożliwe, np. pod żywopłotem, wokół drzew i krzewów, między grządkami czy przy chodniku, w załamaniach murów. Są one również idealne do wymagających dużej precyzji i dokładności korekt, których dokonujemy po pracy tradycyjną kosiarką. Sprawdzają się również doskonale do koszenia dużych i trudnych terenów, miejsc zaniedbanych, gdzie rosną grube, trudne do usunięcia chwasty oraz wysokie trawy. Ich ogromną zaletą jest łatwość manewrowania oraz duży zasięg – nie ogranicza nas żaden kabel. W standardowym wyposażeniu kosy znajdują się:
  • oryginalny karton,
  • osłona zespołu tnącego,
  • głowica żyłkowa,
  • tarcza dwuzębna,
  • pas nośny,
  • zestaw narzędzi montażowych,
  • instrukcja obsługi w języku polskim.
Najwyższe wymagania
Przekonująca jakość
Dzięki zastosowaniu zaworu dekompresyjnego HappyStart, wysokowydajny, niezawodny silnik MAKITA cechujący się dużą mocą maksymalną 1,05 KM można uruchomić szybko i łatwo. Zastosowanie wspomnianej technologii redukuje aż o 70% siłę, jaką trzeba włożyć w uruchomienie silnika. Dodatkowo, dzięki technologii OHV z zaworami znajdującymi się u góry, oferuje on niesamowitą sprawność, co widać w większej mocy oraz niższym spalaniu i zużywaniu się. Żeliwna tuleja cylindra gwarantuje wysoką wytrzymałość przez długie lata użytkowania. 4-suwowe silniki Makita cechują się wysokim momentem obrotowym i mocą. W porównaniu do konwencjonalnych silników 4-suwowych, silniki Makita wytwarzają do 30% więcej mocy, dzięki swojej wydajności spalania oraz nowym rozwiązaniom, takim jak zastosowanie małych świec zapłonowych.Dodatkowo, dzięki zastosowaniu unikalnego systemu smarowania, udało się uzyskać najmniejsze w tej klasie, wymiary zewnętrzne wśród silników 4-suwowych dostępnych dziś na rynku. Dzięki zastosowaniu unikalnego systemu smarowania silnik 4-suwowy pracuje w każdej pozycji, nawet przy ekstremalnym przechyleniu lub do góry nogami.
Wszystko pod kontrolą
Łatwość obsługi
Elementy obsługowe umieszczone na ergonomicznym, oburęcznym uchwycie typu pętla gwarantują optymalną kontrolę nad urządzeniem w każdej sytuacji oraz zapewniają komfortowe wykaszanie nawet bardzo dużych powierzchni.
Doskonałe wyważenie
Funkcjonalne, wygodne rozwiązania
Dzięki optymalnemu rozkładowi ciężaru i wygodnemu pasowi nośnemu, praca z użyciem prezentowanej kosy spalinowej idzie jak z płatka.
Proste rozwiązania
Łatwa obusługa
Wysoki poziom niezawodności oraz wzorcowy komfort obsługi i pracy umożliwiają efektywne wykorzystanie urządzenia w terenie. W porównaniu z większością dostępnych na rynku modeli, prezentowana kosa MAKITA EM2653LH charakteryzuje się niedzielonym wałem przekładni kątowej. Zaletą takiegorozwiązania jest znacznie mniejszy zakres prac konserwacyjnych oraz dużo wyższa wytrzymałość urządzenia.
Niezależnie od warunków
Zaniedbany trawnik, chwasty, niewielkie krzewy, zarośla?
Wysoka trawa i zarośla lub koszenie wzdłuż murów, płotów i innych przeszkód – dzięki dwuzębnej tarczy tnącej i wytrzymałej głowicy żyłkowej, kosa charakteryzuje się doskonałym wyposażeniem do pracy w każdych warunkach – począwszy od koszenia twardej trawy, zarośli na poboczach i skarpach aż po przerzedzanie młodników.
Perfekcyjna głowica żyłkowa
Do podkaszania i wykaszania wysokiej trawy
Głowica wyposażona jest w automatyczny system wysuwania żyłki w momencie dociśnięcia jej do ziemi. Dzięki temu praca kosą jest niezwykle wygodna, niewymagająca niepotrzebnego wysiłku. Koszenie z użyciem głowicy żyłkowej to doskonałe rozwiązanie do wyrównywania krawędzi trawnika i prac wykończeniowych wokół drzew, ścieżek w ogrodzie, powierzchni wzdłuż murów lub pod ławkami ogrodowymi.
Dwuzębna tarcza tnąca
Do koszenia wysokiej trawy i zarośli
Jeśli przymierzasz się właśnie do karczowania dzikich zarośli czy jeżyn, zastanów się nad użyciem tarczy rozdrabniającej – ta zdecydowanie lepiej sprawdza się w przypadku cięcia wysokich i grubych traw.
Precyzja aż po sam brzeg
Koszenie przy krawędziach
Osłona głowicy chroniąca rośliny umożliwia dokładne podkaszanie także pod krzewami lub przy ścianach i murkach bez wyrządzania szkód.
Zadbaj o silnik dostarczonej maszyny
Nie zapomnij o oleju silnikowym
Silnik dostarczonej kosy nie jest zalany olejem, a zbiornik paliwa benzyną. Przed jej uruchomieniem należy wlać olej silnikowy oraz paliwo. Pierwsza wymiana oleju powinna nastąpić po 5 godzinach pracy. Każda następna po 20-25 godzinach pracy. Zachęcamy do jednoczesnego zakupu oleju silnikowego, który nie znajdują się w standardowym wyposażeniu. Zalecany olej znajdziecie Państwo poniżej w zakładce "Rekomendowane akcesoria".

Specyfikacja techniczna

Typ silnika

spalinowy, czterosuwowy

Producent silnika

MAKITA

Pojemność silnika

25,4 cm3

Maksymalna moc silnika

1,05 KM

Znamionowa moc silnika

0,77 kW

Maksymalna prędkość obrotowa

10000 obr/min

Pojemność zbiornika paliwa

0,6 l

Średnica koszenia głowicą żyłkową

420 mm

Rodzaj głowicy

podwójna żyłka

Średnica koszenia tarczą

230 mm

Rodzaj tarczy

dwuzębna

Uchwyt

typu pętla

Uprząż robocza

pas

Uchwyt antywibracyjny

nie

Rura prowadząca

niedzielona

Waga

5,2 kg

Kod towaru

0301

Kod EAN

088381821193