Odśnieżarka AS 62 P ALPINA Spalinowa z napędem

Odśnieżarka AS 62 P ALPINA Spalinowa z napędem
Odśnieżarka AS 62 P ALPINA Spalinowa z napędem
Waga
93 kg
Typ silnika
spalinowy, czterosuwowy, górnozaworowy
Producent silnika
STIGA
Model silnika
WS 210
Pojemność silnika
212 cm3
Znamionowa moc silnika
4,4 kW
Rozrusznik
ręczny, elektryczny 230V
Sposób napędu
napęd własny przekazywany na duże, gumowe koła
Szerokość robocza
62 cm
Przewiń do pełnej specyfikacji
Przeglądasz ofertę archiwalną

Producent ALPINA

Cena brutto 4 698,00 PLN

Cechy i funkcje

Idealne wsparcie podczas śnieżnego chaosu
Pożegnaj problemy ze śniegiem
Odśnieżarka spalinowa z napędem ALPINA AS 62 P została zaprojektowana dla najbardziej wymagających użytkowników tak, aby sprostać każdemu zimowemu wyzwaniu. Niezależnie od tego, jak wiele śniegu przyniesie zima, usunięcie białej pokrywy nie stanowi dla niej żadnego problemu. Ta bardzo mocna maszyna wyposażona w wydajny silnik została zbudowana, aby szybko i łatwo usuwać ekstremalne opady śniegu, zapewniając przy tym niewiarygodną kontrolę, dziecinnie proste manewrowanie i wytrzymałość na lata. Odśnieżarka spalinowa to propozycja dla wymagających użytkowników, którzy potrzebują niezawodnej maszyny przeznaczonej do dłuższych prac na posesji. W standardowym wyposażeniu odśnieżarki znajdują się:
  • komplet śrub montażowych,
  • komplet nakrętek montażowych,
  • komplet podkładek montażowych,
  • instrukcja obsługi w języku polskim,
  • oryginalny karton.
Najwyższe wymagania
Gwarancja rozruchu przy niskich temperaturach
Dzięki innowacyjnym technologiom, wysokowydajny, niezawodny silnik STIGA w wersji zimowej SNOW cechujący się dużą mocą znamionową 4,4 kW można uruchomić szybko i łatwo nawet podczas bardzo niskich temperatur. Duża pojemność silnika wynosząca aż 212 cm3 zapewnia wystarczającą moc w najtrudniejszych, zimowych warunkach. Dodatkowo, dzięki technologii OHV z zaworami znajdującymi się u góry, oferuje on niesamowitą sprawność, co widać w większej mocy oraz niższym spalaniu i zużywaniu się. Żeliwna tuleja cylindra zapewnia wysoką wytrzymałość przez długie lata użytkowania.
Praca taką odśnieżarką to sama przyjemność
Wydajny podajnik ślimakowy
Specjalnie zaprojektowany system frezu ślimakowego o szerokości roboczej aż 62 cm wbija śnieg do obudowy, a następnie wyrzuca go przez komin wylotowy na odległość do 10 m. Frez wykonany został ze wzmocnionej, wytrzymałej stali - śnieg i lód są rozdrabniane przez ostrza świdra, zanim zostaną wprowadzone do wirnika. Tak zaprojektowany 2-stopniowy zespół roboczy jest idealny i w pełni bezpieczny dla powierzchni betonowych takich jak chodniki, ścieżki z kostki brukowej i nie tylko. Solidny podajnik ślimakowy umożliwia pracę zarówno przy zmrożonym, jak i bardzo mokrym śniegu.
Idealne wyposażenie dla każdej powierzchni
Płozy ślizgowe oraz opony z wysokim bieżnikiem
Płozy ślizgowe umieszczone po obu stronach kanału wlotowego wykonane zostały ze specjalnego tworzywa, które chroni i zapiezpiecza podłoże przed zarysowaniami i uszkodzeniami. Co więcej, służą one do regulacji dystansu pomiędzy podłożem, a obudową odśnieżarki. Ponadto duże opony ze specjalnym bieżnikiem gwarantują perfekcyjną przyczepność maszyny, dzięki czemu odśnieżarka nie wymaga użycia dodatkowych łańcuchów.
Niewiarygodnie łatwa eksloatacja
Komfortowa regulacja kąta wyrzutu śniegu
Wysoki, obrotowy w zakresie 190 stopni, odporny na uderzenia komin wyrzutowy i stalowa obudowa sprawiają, że praca z ciężkim śniegiem i lodem jest wyjątkowo łatwa - zapomnij o czasochłonnym i obciążającym Twoje plecy odśnieżaniu za pomocą łopaty. Dzięki zastosowaniu przedniego oświetlenia LED odśnieżarka spalinowa AS 62 P idealnie sprawdzi się podczas pracy po zmroku w krótkie zimowe wieczory.
Zawsze wszystko pod kontrolą
Odśnieżanie staje się przyjemnością
Prezentowana odśnieżarka posiada 2 duże, gumowe koła napędowe, ułatwiające prowadzenie maszyny w każdych warunkach - przekonaj się o niezwykłej wygodzie pracy przy pomocą napędu z 5 biegami do przodu. Możliwość pracy na dwóch biegach wstecznych ułatwia wydobycie urządzenia w przypadku zakopania się czy ugrzęźnięcia.
Odśnieżanie podjazdu staje się przyjemnością
Odśnieżanie, które nie męczy
Praca bez wysiłku oraz łatwa obsługa dzięki ergonomicznie wyprofilowanemu uchwytowi. Rękojeść z miękkim uchwytem, za pomocą kilkustopniowej regulacji, można dopasować do wzrostu każdego użytkownika, przez co odśnieżanie jest niezwykle wygodne. Jeszcze mniej męcząca będzie praca z użyciem napędu kół.
Zadbaj o silnik dostarczonej maszyny
Nie zapomnij o oleju silnikowym
Silnik dostarczonej odśnieżarki nie jest zalany olejem, a zbiornik paliwa benzyną. Przed jej uruchomieniem należy wlać olej silnikowy oraz paliwo. Pierwsza wymiana oleju powinna nastąpić po 5 godzinach pracy. Każda następna po 20-25 godzinach pracy. Zachęcamy do jednoczesnego zakupu oleju silnikowego, który nie znajduje się w standardowym wyposażeniu. Zalecany olej znajdziecie Państwo poniżej w zakładce "Rekomendowane akcesoria".

Gwarancja

Sieć ponad 100 autoryzowanych punktów serwisowych
Prezentowany produkt marki ALPINA objęty jest 36 -miesięczną gwarancją konsumencką i 12 -miesięczną gwarancją komercyjną. Towar jest fabrycznie nowy - pochodzi bezpośrednio od producenta lub polskiego dystrybutora. Sieć autoryzowanych punktów serwisowych to ponad 100 lokalizacji w całej Polsce.

Specyfikacja techniczna

Typ silnika

spalinowy, czterosuwowy, górnozaworowy

Producent silnika

STIGA

Model silnika

WS 210

Pojemność silnika

212 cm3

Znamionowa moc silnika

4,4 kW

Rozrusznik

ręczny, elektryczny 230V

Sposób napędu

napęd własny przekazywany na duże, gumowe koła

Szerokość robocza

62 cm

Wysokość robocza

50 cm

Typ wirnika

zębaty, stalowy, 2-stopniowy

Maksymalna odległość wyrzutu śniegu

10 m

Ilość biegów

przód: 5, tył: 2

Kąt obrotu komina

190°

Regulacja kierunku wyrzutu

manualna z pozycji operatora

Przednie światła

tak, LED

Ogrzewane uchwyty

nie

Waga

93 kg

Kod towaru

2602

Kod EAN

8008984838581