Ostrzałka do łańcuchów FE230 FAWORYT Elektryczna

Waga
4,8 kg
Typ silnika
elektryczny, indukcyjny
Znamionowa moc silnika
230 W
Maksymalna prędkość obrotowa
3000 obr/min
Wymiary tarczy
145 x 3,2 x 22,3 mm
Podstawa
metalowa, przechylane imadło w prawo/lewo o 35 stopni
Zastosowanie
do wszystkich typów łańcuchów pilarek spalinowych i elektrycznych
Przewiń do pełnej specyfikacji
Przeglądasz ofertę archiwalną

Producent FAWORYT

Cena brutto 293,00 PLN

Cechy i funkcje

Zadbaj o łańcuch swojej pilarki
Szybkie i precyzyjne ostrzenie
Ostrzenie łańcucha jest bardzo ważną czynnością regularnej konserwacji Twojej pilarki. Zabieg ten należy wykonywać nie tylko wtedy, gdy wydajność cięcia urządzenia spada, ale również profilaktycznie, ponieważ wydłuża to żywotność pilarki oraz za każdym razem poprawia jakość pracy piłą. Aby jednak prawidłowo wykonywać tę czynność, potrzebna Ci będzie niezawodna ostrzałka do łańcuchów FAWORYT FE230 z silnikiem indukcyjnym, obrotowym imadłem oraz wytrzymałą tarczą o średnicy 145 mm. W standardowym wyposażeniu ostrzałki znajdują się:
  • tarcza,
  • uchylne, obracane imadło z regulacją kąta ostrzenia,
  • instrukcja obsługi w języku polskim,
  • oryginalny karton.
Prosta forma. Prosta obsługa. Prosta praca.
Najwyższe wymagania – przekonująca jakość
Otrzałka została wyposażona w nowoczesny, indukcyjny silnik elektryczny cechujący się dużą mocą znamionową 230 W - z uwagi na brak szczotek, silnik ten jest cichszy i znacznie mniej awaryjny od silnika komutatorowego. Zastosowanie silnika bezszczotkowego zapewnia obniżenie natężenia prądu powodującego wytwarzanie ciepła - wzrost temperatury na obudowie jest redukowany nawet podczas ciężkich zastosowań. Do tego jest praktycznie bezawaryjny, nie zużywa się mechanicznie, ma prostszą budowę oraz posiada wysoką sprawność – duży stosunek momentu do masy silnika. Jego duża moc pozwala na uzyskanie prędkości obrotowej tarczy szlifierskiej na poziomie 3000 obr/min.
Do wszystkich typów łańcucha
Komfortowe i szybkie ostrzenie
Poprawnie naostrzony łańcuch gwarantuje długoletnie działanie Twojej piły – tępy łańcuch podczas pracy nie tylko szybciej się zużywa, ale również jest narażony na ryzyko pęknięcia. Poręczna ostrzałka FAWORYT do łańcuchów pilarek spalinowych i elektrycznych przeznaczona jest do ostrzenie wszystkich typów łańcuchów dostępnych na rynku. Wystarczy odpowiednio ustawić kąt ostrzenia, aby precyzyjnie naostrzyć łańcuchy 1,3, 1,6-3/8” oraz 0,325, łańcuchy do cięcia wzdłużnego i poprzecznego oraz takie z nieparzystą ilością zębów.
Niezależnie od warunków
Stalowe, stabilne imadło
Ostrzałka do łańcuchów FAWORYT FE230 posiada przechylane imadło zapewniające ostrzenie łańcuchów bez konieczności zmiany miejsc zamocowań - możliwość obrotu imadła w prawo/lewo, o 35 stopni. Dopełnieniem komfortu są możliwość przykręcenia imadła do blatu w warsztacie oraz wbudowany ogranicznik głębokości szlifu zwiększający bezpieczeństwo i komfort podczas pracy urządzeniem.

Gwarancja

Sieć ponad 180 autoryzowanych punktów serwisowych
Prezentowany produkt marki FAWORYT objęty jest 24 -miesięczną gwarancją konsumencką i 12 -miesięczną gwarancją komercyjną. Towar jest fabrycznie nowy - pochodzi bezpośrednio od producenta lub polskiego dystrybutora. Sieć autoryzowanych punktów serwisowych to ponad 180 lokalizacji w całej Polsce.

CENTRUM SERWISOWE
61 640 49 79

Dodatkowym atutem jest to, że gdy punkt serwisowy znajduje się zbyt daleko od Klienta, firma oferuje usługę serwisu "Door to door" - bezpłatnie odbiera, a następnie dostarcza bezpośrednio do Klienta naprawiony sprzęt.

Specyfikacja techniczna

Typ silnika

elektryczny, indukcyjny

Znamionowa moc silnika

230 W

Maksymalna prędkość obrotowa

3000 obr/min

Wymiary tarczy

145 x 3,2 x 22,3 mm

Podstawa

metalowa, przechylane imadło w prawo/lewo o 35 stopni

Zastosowanie

do wszystkich typów łańcuchów pilarek spalinowych i elektrycznych

Waga

4,8 kg

Kod towaru

2341

Kod EAN

5906190661685