Rozdrabniacz do gałęzi FRS 135 FAWORYT Spalinowy

Waga
92 kg
Typ silnika
spalinowy, czterosuwowy, górnozaworowy
Producent silnika
RATO
Model silnika
R420
Pojemność silnika
420 cm3
Maksymalna moc silnika
13,0 KM
Znamionowa moc silnika
8,0 kW
Rozrusznik
ręczny
Pojemność zbiornika paliwa
6,5 l
Przewiń do pełnej specyfikacji
Przeglądasz ofertę archiwalną

Producent FAWORYT

Cena brutto 3 399,00 PLN

Cechy i funkcje

Mistrz rozdrabniania
Genialna maszyna dla Twojego ogrodu
Profesjonalny rozdrabniacz spalinowy do gałęzi FAWORYT FRS 135 to nieoceniona pomoc przy porządkowaniu swojego ogrodu. To niezwykle przydatne urządzenie w dużym ogrodzie i sadzie, którego zadaniem jest zmielenie gałęzi drzew i krzewów na drobne kawałki. Otrzymane w ten sposób trociny mogą zostać wykorzystane jako podsypka pod krzewy, kompost czy nawet element dekoracyjny alejek lub ścieżek. Dzięki takim zabiegom coś, co w normalnych warunkach zajmowałoby sporo miejsca bądź wymagało dodatkowej pracy (spalenie czy przewiezienie w inne miejsce), zostaje drobno zmielone i nie zajmuje wiele przestrzeni. Dodatkowo bardzo szybko ulega biodegradacji, zatem jest to świetne rozwiązanie dla ludzi ceniących ekologię. W standardowym wyposażeniu rozdrabniacza znajdują się:
  • gumowe koła transportowe,
  • lej wrębowy,
  • komin wlotowy na grube gałęzie,
  • uchwyt górny,
  • stojak dolny,
  • śruby, nakrętki i podkładki montażowe,
  • instrukcja obsługi w języku polskim,
  • oryginalny karton.
Najwyższe wymagania
Przekonująca jakość
Dzięki innowacyjnej technologii, wysokowydajny, niezawodny silnik RATO, cechujący się bardzo dużą mocą maksymalną 13 KM i pojemnością skokową 420 cm3 można uruchomić szybko i łatwo. Dodatkowo, dzięki technologii OHV z zaworami znajdującymi się u góry, oferuje on niesamowitą sprawność, co widać w większej mocy oraz niższym spalaniu i zużywaniu się. Żeliwna tuleja cylindra gwarantuje wysoką wytrzymałość przez długie lata użytkowania.
Pewność w każdej sytuacji
Proste i perfekcyjne rozdrabnianie
Ścinanie gałęzi to jeden z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych, jakie przeprowadzamy w naszych ogrodach. Jednak po zakończonej pracy zwykle rodzi się problem, co zrobić z obciętymi gałęziami. Na ratunek przychodzi oferowany przez nas rozdrabniacz spalinowy do gałęzi FAWORYT FRS 135. Jest to rozwiązanie nie tylko bardzo ekologiczne, ale także bardzo wygodne. Bezwzględne dla gałęzi, a jednocześnie w pełni bezpieczne dla użytkownika. Oferowany rozdrabniacz do gałęzi z łatwością pozwala na rozdrabnianie sztywnych pędów bylin, gałązek z żywopłotów lub krzewów, a nawet gałęzi o średnicy do 89 mm.
Idealne wyposażenie
Dwa mechanizmy rozdrabniające dla profesjonalistów
Rozdrabniacz wyposażony został w dwa niezależne mechanizmy rozdrabniające. Komora boczna z kołem zamachowym i dwoma ostrzami tnącymi służy do rozdrabniania grubych gałęzi o maksymalnej średnicy aż 89 mm. Natomiast górna komora załadowcza z uchylnymi młotkami i nożami bijakowymi idealnie sprawdza się podczas niszczenia odrostów o średnicy do 25 mm. Tak rozdrobnione gałęzie można wysypać do kompostownika, obsypać drzewka w sadzie lub wykorzystać np. do wędzenia w przydomowej wędzarni. Dzięki zastosowaniu noży cechujących się wysokim stopniem twardości nie ulegają one stępieniu, niezależnie od tego czy rozdrabniane gałęzie są suche czy mokre. Prędkość obrotowa noży na poziomie 2400 obr/min sprawia, że rozdrabnianie jest niezwykle wydajne i skuteczne.
Perfekcyjne rozwiązania techniczne
Komfort użytkowania
Wytrzymałe, gumowe koła transportowe oraz metalowy uchwyt ułatwiają transport i przestawianie urządzenia między miejscami pracy. Urządzenie cechuje się wytrzymałą, metalową obudową, która zabezpiecza wewnętrzne komponenty i gwarantuje dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne. Duża waga maszyny, wynosząca 92 kg oraz szeroki mechanizm jezdny gwarantują pewną i stabilną pracę w każdych warunkach.
Zadbaj o silnik dostarczonej maszyny
Nie zapomnij o oleju silnikowym
Silnik dostarczonego rozdrabniacza nie jest zalany olejem, a zbiornik paliwa benzyną. Przed jego uruchomieniem należy wlać olej silnikowy oraz paliwo. Pierwsza wymiana oleju powinna nastąpić po 5 godzinach pracy. Każda następna po 20-25 godzinach pracy. Zachęcamy do jednoczesnego zakupu oleju silnikowego, który nie znajduje się w standardowym wyposażeniu. Zalecany olej znajdziecie Państwo poniżej w zakładce "Rekomendowane akcesoria".

Gwarancja

Sieć ponad 180 autoryzowanych punktów serwisowych
Prezentowany produkt marki FAWORYT objęty jest 24 -miesięczną gwarancją konsumencką i 12 -miesięczną gwarancją komercyjną. Towar jest fabrycznie nowy - pochodzi bezpośrednio od producenta lub polskiego dystrybutora. Sieć autoryzowanych punktów serwisowych to ponad 180 lokalizacji w całej Polsce.

CENTRUM SERWISOWE
61 640 49 79

Dodatkowym atutem jest to, że gdy punkt serwisowy znajduje się zbyt daleko od Klienta, firma oferuje usługę serwisu "Door to door" - bezpłatnie odbiera, a następnie dostarcza bezpośrednio do Klienta naprawiony sprzęt.

Specyfikacja techniczna

Typ silnika

spalinowy, czterosuwowy, górnozaworowy

Producent silnika

RATO

Model silnika

R420

Pojemność silnika

420 cm3

Maksymalna moc silnika

13,0 KM

Znamionowa moc silnika

8,0 kW

Rozrusznik

ręczny

Pojemność zbiornika paliwa

6,5 l

Pojemność zbiornika oleju

1,1 l

Maksymalna średnica gałęzi

89 mm

Prędkość obr. systemu rozdrabniącego

2400 obr/min

Mechanizm tnący z boku

tarcza tnąca

Mechanizm tnący z góry

noże bijakowe

Wyrzut ścinek

dolny

Koła transportowe

tak

Waga

92 kg

Kod towaru

0131

Kod EAN

5903357101138