Traktor ogrodowy ZT 5132 T Zero-Turn STIGA

Waga
279 kg
Typ silnika
spalinowy, czterosuwowy, górnozaworowy z pompą i filtrem oleju
Producent silnika
KAWASAKI
Model silnika
FR691 23
Ilość cylindrów
2 (V-Twin)
Pojemność silnika
726 cm3
Znamionowa moc silnika
16,5 kW
Rozrusznik
elektryczny
Rodzaj przekładni
dual hydrostatic
Przewiń do pełnej specyfikacji
Przeglądasz ofertę archiwalną

Producent STIGA

Cena brutto 28 268,00 PLN

Cechy i funkcje

Zaufaj doświadczeniu
Zaufaj marce STIGA
Szukasz niezawodnego traktora ogrodowego z zerowym promieniem skrętu na lata? Maszyna szwedzkiej marki STIGA, posiadającej ponad 100 letnią historię w produkcji nowoczesnych i profesjonalnych urządzeń ogrodniczych, na pewno spełni Twoje oczekiwania - postaw na doświadczenie i dbałość o najmniejsze szczegóły.
Wielozadaniowość i funkcjonalność
Doskonała maszyna dla Twojego ogrodu
Dla najbardziej wymagających profesjonalistów, ceniących swój czas, a także wygodę przedstawiamy maszyne doskonałą, która wprowadzi użytkownika na nowy poziom doświadczeń w pielęgnacji trawnika - traktor ogrodowy STIGA ZT 5132 T z zerowym promieniem skrętu. Jest on efektem najnowszych rozwiązań technologicznych, a także poszukiwań odpowiedzi na pytanie, jak sprawić, aby praca na dużych przestrzeniach ogrodowych nie absorbowała dużo czasu, a jednocześnie przynosiła doskonały efekt, cieszący oczy każdego dnia. Rozumiejąc to doskonale, oferujemy Państwu maszynę, która pracę zamieni w przyjemność i gwarantuje jej doskonały efekt. Znacznie większy zakres pracy pozwala wykonywać koszenie do kilkunastu razy szybciej niż przy użyciu tradycyjnej kosiarki. Skrócenie czasu potrzebnego na pielęgnację rozległego trawnika sprawia, że użytkownik uzyskuje nie tylko pięknie przystrzyżony trawnik w znacznie krótszym czasie, ale również zyskuje więcej wolnego czasu dla siebie i rodziny. W standardowym wyposażeniu traktora znajdują się:
  • oryginalne opakowanie z wytrzymałym stelażem zabezpieczającym traktor podczas transportu,
  • trzy nóże tnące,
  • pokrywa do funkcji wyrzutu bocznego,
  • akumulator litowo - jonowy,
  • ładowarka do akumulatora,
  • zestaw narzędzi obsługowych,
  • instrukcja obsługi w języku polskim.
Idealne dopasowanie mocy silnika
Niezawodny, dwucylindrowy silnik Kawasaki
W traktorku zamontowany został wysokiej jakości, dwucylindrowy, japoński silnik marki Kawasaki cechujący się dużą mocą znamionową 16,5 kW. Przyczyna: Model ten nie tylko zalicza się do jednych z najlepszych na rynku agregatów napędowych do kosiarek z fotelem kierowcy, ale także zapewnia nadzwyczajną trwałość dzięki żeliwnym tulejom cylindrów, smarowaniu ciśnieniowemu z filtrem oleju, elektronicznemu zapłonowi iskrowemu, sferycznej komorze spalania oraz nowoczesnej technologii OHV z zaworami położonymi na górze. Dzięki dwóm cylindrom silnik odznacza się znacznie większą żywotnością oraz wyższą mocą maksymalną - niezawodna jednostka do profesjonalnej, wymagającej eksploatacji. Wydajny system chłodzenia pozwoli Twojej kosiarce pracować w optymalnej temperaturze przez długi czas - nawet w najgorętszy dzień.
Pewny i szybki rozruch
Łatwość obsługi
Energii do uruchomienia traktora dostarcza akumulator litowo-jonowy, który dzięki zewnętrznej ładowarce można naładować w kilka chwil. Gdy akumulator litowo-jonowy jest naładowany i zamontowany, wystarczy przekręcić kluczyk, by uruchomić maszyne. Akumulator nie wymagający dodatkowego napełniania kwasem to znacznie dłuższa żywotność i długotrwała wydajność.
Koszenie trawnika staje się przyjemnością
Podwójna, automatyczna przekładnia dual-hydrostatic
Przekładnia dual-hydrostatic umożliwia niezwykle płynny, a zarazem dynamiczny ruch maszyny bez konieczności zmiany biegów. Prezentowany model należy do elitarnej kategorii traktorów ogrodowych Zero-Turni różni się od standardowych modeli zastosowaniem dwóch niezależnych przekładni hydrostatycznych. Oznacza to, że każdym kołem możemy sterować z osobna za pomocą dźwigni. Jeżeli chcemy jechać do przodu obie dźwignie popychamy do przodu, jeżeli chcemy jechać do tyłu obie dźwignie ciągniemy do tyłu, natomiast jeżeli chcemy skręcić wtedy jedną dźwignie pchamy do przodu, a drugą ciągniemy lekko do tyłu. Opisany system sterowania ułatwia manewrowanie w trudnym terenie, gdzie występuje bardzo dużo przeszkód, które trzeba omijać i kosić trawę wokół nich. Skrzynia biegów pozwala na komfortowe pokonywanie zakrętów i wykonywanie zwrotów w miejscu bez konieczności pamiętania o zmianie biegów.

Jazda do przodu i do tyłu:

Jazda w lewo i w prawo:

Zawracanie w miejscu:
Idealne wyposażenie
Komfortowa regulacja wysokości
Dzięki centralnej regulacji wysokości, jednym ruchem można wygodnie zmienić wysokość koszenia w zakresie 38 - 114 mm. Ergonomiczne pokrętło na panelu sterującym lub dźwignia znajdująca się zawsze w zasięgu prawej stopy operatora pozwalają na dostosowanie wysokości pracy kosiska w zależności od koszonego terenu.
Wyrzut boczny do ogrodów użytkowych
Praktyczna alternatywa do łąk i sadów.
Możliwość wygodnego stosowania bez użycia narzędzi. Użytkownik ma pełną kontrolę nad koszeniem, dostosowując jego parametry do własnych upodobań. Najnowsze technologie zapewniają wysoki komfort pracy połączony z niezwykle prostą eksploatacją.
Pewność w każdej sytuacji
Bogactwo imponujących funkcji
Traktor posiada komfortowy fotel z wysokim oparciem i podłokietnikami oraz wyłącznik bezpieczeństwa, który automatycznie wyłącza silnik oraz urządzenie tnące, jeżeli użytkownik opuści fotel. Przyjemne w dotyku, wykończone miękkim materiałem dźwignie sterujące zapewniają wygodę podczas manewrowania urządzeniem. Dodatkowo prezentowany model został wyposażony w licznik motogodzin znajdujący się na głównym panelu sterującym po prawej stronie maszyny.
W każdym zakamarku
Idealne prowadzenie
Szerokość pracy wynosząca aż 132 cm, trzynożowy system cięcia oraz łatwe sterowanie połączone z zerowym promieniem skrętu sprawiają, że możliwa jest szybka praca wśród licznych przeszkód i ciasnych powierzchni. Bardzo ważną zaletą kosiarek o zerowym promieniu skrętu jest nisko położony środek ciężkości co w połączeniu z szerokimi oponami oraz ciężkim układem roboczym w znaczny sposób zwiększa przyczepność i pewność pracy w trudnym terenie.
Technologia na miarę dzieła sztuki
Trwała karoseria i idealna stabilność
Traktor posiada karoserię odporną na uderzenia i płowienie, która zawsze będzie wyglądała jak nowa, a ciężka i solidna przednia oś oraz szerokie opony gwarantują doskonałą stabilność maszyny nawet w najtrudniejszych warunkach.
Zadbaj o silnik dostarczonej maszyny
Nie zapomnij o oleju silnikowym
Silnik dostarczonego traktorka nie jest zalany olejem, a zbiornik paliwa benzyną. Przed jego uruchomieniem należy wlać olej silnikowy oraz paliwo. Pierwsza wymiana oleju powinna nastąpić po 5 godzinach pracy. Każda następna po 20-25 godzinach pracy. Zachęcamy do jednoczesnego zakupu oleju silnikowego, który nie znajduje się w standardowym wyposażeniu. Zalecany olej znajdziecie Państwo poniżej w zakładce "Rekomendowane akcesoria".

Traktor STIGA ZT 5132 T w zestawie promocyjnym z przyczepką
W Twoim portfelu zostaje aż 888 zł
Przyczepka wielozadaniowa, pełniąca także funkcję taczki. Świetnie sprawdzi się w transportowaniu drewna, owoców, trawy, ziemi, piasku, kamieni czy narzędzi ogrodowych. Przyczepka cechuje się pojemnością aż 180 litrów i wykonana została z wytrzymałego polimeru, który gwarantuje lekką i zarazem bardzo trwałą konstrukcję. Gotowy zestaw promocyjny znajdziecie Państwo poniżej w zakładce "Kup w zestawie"

Gwarancja

Sieć ponad 100 autoryzowanych punktów serwisowych
Prezentowany produkt marki STIGA objęty jest 36 -miesięczną gwarancją konsumencką i 36 -miesięczną gwarancją komercyjną. Towar jest fabrycznie nowy - pochodzi bezpośrednio od producenta lub polskiego dystrybutora. Sieć autoryzowanych punktów serwisowych to ponad 100 lokalizacji w całej Polsce.

Specyfikacja techniczna

Typ silnika

spalinowy, czterosuwowy, górnozaworowy z pompą i filtrem oleju

Producent silnika

KAWASAKI

Model silnika

FR691 23

Ilość cylindrów

2 (V-Twin)

Pojemność silnika

726 cm3

Znamionowa moc silnika

16,5 kW

Rozrusznik

elektryczny

Rodzaj przekładni

dual hydrostatic

Ilość biegów

regulacja bezstopniowa

Szerokość koszenia

132 cm

Sposób napędu

napęd własny na tylne koła

Minimalny promień skrętu

0 cm

System załączania noży

sprzęgło elektromagnetyczne

Liczba noży tnących

3

Funkcje

wyrzut boczny, mielenie (opcjonalnie)

Rodzaj systemu tnącego

z agregatem umieszczonym centralnie

Regulacja wysokości koszenia

13-stopniowa

Sposób regulacji wysokości

manualny

Minimalna wysokość koszenia

38 mm

Maksymalna wysokość koszenia

114 mm

Koszenie na biegu wstecznym

tak

Obudowa

wytrzymałe tworzywo ABS

Średnica kół przednich / tylnych

11x4.00-4" / 18x7.50-8"

Koła zapobieg. skalpowaniu trawnika

tak

Rodzaj fotela

komfortowy z wysokim opaciem i podłokietnikami

Kierownica

dwie dźwignie z miękkim wykończeniem

Przednie światła

nie

Przedni zderzak

nie

Tempomat

nie

Wymiary (dł. / szer. / wys.)

197 cm / 161 cm / 104 cm

Waga

279 kg

Kod towaru

1198

Kod EAN

8008984786165