STIGA VILLA 12 z Agregatem 85 COMBI

Waga
168 kg
Typ silnika
spalinowy, czterosuwowy, górnozaworowy
Producent silnika
STIGA
Model silnika
7250
Ilość cylindrów
1
Pojemność silnika
414 cm3
Znamionowa moc silnika
7,1 kW
Rozrusznik
elektryczny
Rodzaj przekładni
transmatic
Przewiń do pełnej specyfikacji
Przeglądasz ofertę archiwalną

Producent STIGA

Cena brutto 10 759,00 PLN

Cechy i funkcje

Zaufaj doświadczeniu
Zaufaj marce STIGA
Szukasz niezawodnego traktora ogrodowego na lata? Maszyna szwedzkiej marki STIGA, posiadającej ponad 100 letnią historię w produkcji nowoczesnych i profesjonalnych urządzeń ogrodniczych, na pewno spełni Twoje oczekiwania - postaw na doświadczenie i dbałość o najmniejsze szczegóły.

Wielozadaniowość i funkcjonalność
Doskonała maszyna dla Twojego ogrodu
Dla osób najbardziej wymagających, ceniących swój czas, a także wygodę przedstawiamy maszyne doskonałą, która wprowadzi użytkownika na nowy poziom doświadczeń w pielęgnacji trawnika - traktor ogrodowy z przednim agregatem tnącym STIGA Villa 12. Jest on efektem najnowszych rozwiązań technologicznych, a także poszukiwań odpowiedzi na pytanie, jak sprawić, aby praca na dużych przestrzeniach ogrodowych nie absorbowała dużo czasu, a jednocześnie przynosiła doskonały efekt, cieszący oczy każdego dnia. Rozumiejąc to doskonale, oferujemy Państwu maszynę, która pracę zamieni w przyjemność i gwarantuje jej doskonały efekt. Znacznie większy zakres pracy pozwala wykonywać koszenie do kilkunastu razy szybciej niż przy użyciu tradycyjnej kosiarki. Skrócenie czasu potrzebnego na pielęgnację rozległego trawnika sprawia, że użytkownik uzyskuje nie tylko pięknie przystrzyżony trawnik w znacznie krótszym czasie, ale również zyskuje więcej wolnego czasu dla siebie i rodziny. W standardowym wyposażeniu traktora znajdują się:
  • oryginalne opakowanie z wytrzymałym stelażem zabezpieczającym traktor podczas transportu,
  • dwa nóże tnące - mielące,
  • akumulator litowo - jonowy,
  • ładowarka do akumulatora,
  • przedni agregat tnący 85 Combi,
  • zestaw narzędzi obsługowych,
  • instrukcja obsługi w języku polskim.
Idealne dopasowanie mocy silnika
Niezawodny silnik STIGA
W traktorku zamontowany został wysokiej jakości, wydajny silnik marki STIGA 7250 cechujący się dużą mocą znamionową 7,1 kW i pojemnością skokową 414 cm3. Przyczyna: Seria ta nie tylko zalicza się do jednych z najlepszych na rynku agregatów napędowych do kosiarek z fotelem kierowcy, ale także zapewnia nadzwyczajną trwałość dzięki żeliwnej tulei cylindra, smarowaniu ciśnieniowemu z pompą oleju, systemowi zabezpieczającemu przed drganiami i nowoczesnej technologii OHV z zaworami położonymi na górze.
Pewny i szybki rozruch
Łatwość obsługi
Energii do uruchomienia traktora dostarcza akumulator litowo-jonowy, który dzięki zewnętrznej ładowarce można naładować w kilka chwil. Gdy akumulator litowo-jonowy jest naładowany i zamontowany, wystarczy przekręcić kluczyk, by uruchomić maszyne. Akumulator nie wymagający dodatkowego napełniania kwasem to znacznie dłuższa żywotność i długotrwała wydajność.
Koszenie trawnika staje się przyjemnością
Komfortowa przekładnia transmatic
Skrzynia biegów typu transmatic umożliwia zdefiniowanie stałej prędkości przed rozpoczęciem jazdy. Pierwszym krokiem jest wybór kierunku, następnie pożądanej prędkości za pomocą dźwigni wyboru prędkości i zwolnienie pedału hamulca/sprzęgła. Traktor umożliwia wybór spośród 5 prędkości w przód i stałej prędkości w tył.
Mulczowanie utrzymuje trawnik w dobrej kondycji
Traktor z funkcją mulczowania do ekologicznej pielęgnacji trawnika
Mulczowanie chroni glebę i przyczynia się do zachowania równowagi biologicznej. Podczas koszenia z mulczowaniem, skoszone źdźbła trawy są wydmuchiwane w górę w obudowie kosiska, a następnie rozdrabniane przez specjalne noże i wydmuchiwane na trawnik w postaci naturalnego nawozu, który zasila trawę w składniki odżywcze i chroni ją przed wysychaniem. Dlatego każdy trawnik należy mulczować w regularnych odstępach czasu. Dzięki traktorkowi z funkcją mulczowania nie stanowi to problemu, bo dzięki niemu Twój trawnik na długo pozostanie świeży i zielony.
Idealne wyposażenie
Komfortowa regulacja wysokości
Dzięki centralnej regulacji wysokości, jednym ruchem można wygodnie zmienić wysokość koszenia. Ergonomiczna dźwignia nożna znajdująca się zawsze w zasięgu stopy operatora pozwala na dostosowanie wysokości pracy kosiska w zależności od koszonego terenu.
Pewność w każdej sytuacji
Bogactwo imponujących funkcji
Traktor ogrodowy STIGA Villa 12 z tylną osią skrętną oraz przednim agregatem tnącym 85 Combi zaprojektowany został z myślą o wygodzie użytkownika. Dzięki agregatowi zamontowanemu z przodu praca staje się łatwa i przyjemna - maszyna cechuje się ogromną precyzją koszenia nawet w ciasnych zakamarkach i narożnikach ogrodu. Traktor posiada komfortowy fotel oraz wyłącznik bezpieczeństwa, który automatycznie wyłącza silnik oraz urządzenie tnące, jeżeli użytkownik opuści fotel. Przyjemna w dotyku, miękka kierownica zapewnia wygodę podczas manewrowania urządzeniem.
W każdym zakamarku
Idealne prowadzenie
Szerokość pracy wynosząca 85 cm oraz łatwe sterowanie połączone z niezwykle wąskim promieniem skrętu sprawiają, że możliwa jest szybka praca wśród licznych przeszkód i ciasnych powierzchni.
Technologia na miarę dzieła sztuki
Trwała karoseria i idealna stabilność
Traktor posiada karoserię odporną na uderzenia i płowienie, która zawsze będzie wyglądała jak nowa, a ciężka i solidna przednia oś oraz szerokie opony gwarantują doskonałą stabilność maszyny nawet w najtrudniejszych warunkach.
Zadbaj o silnik dostarczonej maszyny
Nie zapomnij o oleju silnikowym
Silnik dostarczonego traktorka nie jest zalany olejem, a zbiornik paliwa benzyną. Przed jego uruchomieniem należy wlać olej silnikowy oraz paliwo. Pierwsza wymiana oleju powinna nastąpić po 5 godzinach pracy. Każda następna po 20-25 godzinach pracy. Zachęcamy do jednoczesnego zakupu oleju silnikowego, który nie znajduje się w standardowym wyposażeniu. Zalecany olej znajdziecie Państwo poniżej w zakładce "Rekomendowane akcesoria".

Traktor STIGA Villa 12 w zestawie promocyjnym z przyczepką
W Twoim portfelu zostaje aż 888 zł
Przyczepka wielozadaniowa, pełniąca także funkcję taczki. Świetnie sprawdzi się w transportowaniu drewna, owoców, trawy, ziemi, piasku, kamieni czy narzędzi ogrodowych. Przyczepka cechuje się pojemnością aż 180 litrów i wykonana została z wytrzymałego polimeru, który gwarantuje lekką i zarazem bardzo trwałą konstrukcję. Gotowy zestaw promocyjny znajdziecie Państwo poniżej w zakładce "Kup w zestawie"

Gwarancja

Sieć ponad 100 autoryzowanych punktów serwisowych
Prezentowany produkt marki STIGA objęty jest 36 -miesięczną gwarancją konsumencką i 12 -miesięczną gwarancją komercyjną. Towar jest fabrycznie nowy - pochodzi bezpośrednio od producenta lub polskiego dystrybutora. Sieć autoryzowanych punktów serwisowych to ponad 100 lokalizacji w całej Polsce.

Specyfikacja techniczna

Typ silnika

spalinowy, czterosuwowy, górnozaworowy

Producent silnika

STIGA

Model silnika

7250

Ilość cylindrów

1

Pojemność silnika

414 cm3

Znamionowa moc silnika

7,1 kW

Rozrusznik

elektryczny

Rodzaj przekładni

transmatic

Ilość biegów

przód: 5, tył: 1

Szerokość koszenia

85 cm

Sposób napędu

napęd własny na tylne koła

Rodzaj układu kierowniczego

tylne koła skrętne

Liczba noży tnących

2

Funkcje

wyrzut tylny, mielenie (2w1)

Rodzaj systemu tnącego

z agregatem umieszczonym z przodu

Sposób regulacji wysokości

manualny

Koszenie na biegu wstecznym

tak

Obudowa

wytrzymałe tworzywo ABS

Średnica kół przednich / tylnych

16x6.00-8" / 13x5.00-6"

Koła zapobieg. skalpowaniu trawnika

tak

Rodzaj fotela

komfortowy

Kierownica

ergonomiczna z miękkim wykończeniem

Przednie światła

nie

Przedni zderzak

nie

Tempomat

nie

Funkcja mycia obudowy

nie

Waga

168 kg

Kod towaru

1267

Kod EAN

8008984505735